فضا برای ارتقای مشاغل بومی و صنایع دستی در روستاهای شاخص آذربایجان شرقی مهیاست

سرپرست هیئت نمایندگان طرح تولید و اشتغال سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به وجود صنایع دستی شاخص و اقلیم مناسب در روستاهای شاخص آذربایجان شرقی عرصه را برای ارتقای مشاغل بومی و صنایع دستی مطلوب ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی هادی بنایی امروز یکشنبه در بازدید از روستاهای پلکانی زنوزق و اشتبین گفت: روستای زنوزق با بهره مندی از هنر جوراب بافی سنتی و نیز همجواری با معدن کائولن از پتانسیل کم نظیری برای ایجاد اشتغال در صنایع دستی برخودار است.

او گفت: با توجه به اقلیم مناسب روستای زنوزق، ایجاد اقامتگاه های بوم گردی می تواند اقبال گردشگران و نیز اشتغال مردم منطقه در حوزه گردشگری را فراهم آورد.

بنایی همچنین در بازدید از روستای اشتبین با اشاره به فرهنگ و پیشینه ارزشمند این روستای تاریخی گفت: زیبایی وصف ناپذیر این روستا و وجود مقبره عارف نامدار حکیم ابوالقاسم نباتی به خودی خود دو موهبت برای آن به حساب می آید که باید بیشترین استفاده از آنها به عمل آید.

سرپرست هیئت نمایندگان سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: هنر قالیبافی در این روستا رواج دارد اما باید برای بازاریابی و فروش آن تمهیداتی اندیشیده شود تا فعالین این هنر صنعت شاهد درآمدزایی بیشتری باشند.

وی همچنین گفت: با توجه به طبیعت بکر و استقبال گردشگران از حضور در این منطقه باید برای ایجاد زیرساختهای بوم گردی در روستای اشتبین اقداماتی صورت پذیرد.

انتهای پیام/

برچسب ها: روستای اشتبین/ ارتقای مشاغل بومی و صنایع دستی در روستاهای شاخص آذربایجان شرقی/ مقبره عارف نامدار حکیم ابوالقاسم نباتی

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir