آغاز مطالعات پژوهشی باستانشناسی با هدف احیای ربع رشیدی تبریز

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از آغاز مطالعات پژوهشی باستانشناسی ربع رشیدی توسط موسسه باستانشناسی آلمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار امروز در حاشیه نشست رئیس موسسه باستانشناسی آلمان با شهردار تبریز گفت: احیای این مجموعه با توجه به اهمیت و جایگاه ویژه ای که دارد یکی از مطالبات اجتماعی و فرهنگی مردم آذربایجان است.

مرتضی آبدار ادامه داد: بر همین اساس سال گذشته به منظور احیای این مجموعه ارزشمند تفاهم نامه چهارجانبه ای ما بین اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، شهرداری تبریز، دانشگاه هنر اسلامی و موسسه باستانشناسی آلمانی منعقد شده بود و با پیگیری های اداره کل برای آغاز مطالعات و عملیاتی شدن تفاهم نامه ، مجوزهای لازم از سوی پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور صادر گردید.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به حمایت شهردار محترم کلانشهر تبریز و اختصاص بودجه ویژه برای این امر مطالعات میدانی و پژوهشها در مجموعه ربع رشیدی آغاز شده است و در تلاشیم این مطالعات در شهریور ماه به آغاز عملیات اجرائی بیانجامد.

وی افزود: با توجه به زمانبر بودن مطالعات و امور پژوهشی نمی توان زمان دقیقی برای پایان آن ارائه داد اما امیدواریم در سال 2018 بخشی از این مجموعه ارزشمند به عنوان پارک موزه تاریخی ربع رشیدی در معرض دید عموم گردشگران قرار گیرد.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir