تعطیلی بخش پیش از اسلام موزه آذربایجان برای انجام عملیات مرمتی و بهسازی

رییس امور موزه های اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از تعطیلی بخش پیش از اسلام موزه آذربایجان به دلیل آغاز پروژه مرمت کفپوش تالارهای این موزه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مهدی  بزاز دستفروش گفت: در راستای آمادگی هر چه بیشتر موزه های استان برای میزبانی از گردشگران و نیز رویداد تبریز 2018، پروژه بهسازی و عملیات مرمتی در کلیه موزه های استان از امروز پنج شنبه 25 خرداد آغاز می شود و در اولین مرحله بخش پیش از اسلام موزه آذربایجان تعطیل و مراحل عملیات مرمت کفپوش آن آغاز خواهد شد.

وی تشریح کرد: بازدید کنندگان در مدت تعطیلی این بخش و با توجه به عدم امکان تردد از درب اصلی می توانند از طریق ورودی شرقی موزه واقع در بخش سنگ نگاره های موزه از تالارهای دوره اسلامی، سکه، مهر و بخش های هنرهای تجمسی موزه آذربایجان بازدید نمایند.

بزاز گفت: در 10 روز منتهی به آغاز دور دوم سفرهای تابستانی و در ایام تابستان این پروژه در سایر موزه های تبریز و استان به تناوب ادامه خواهد داشت.

گفتنی است موزه آذربایجان یکی از مهم‌ ترین موزه‌های ایران و دومین موزه تاریخی ایران پس از موزه ملی تهران شناخته می‌ شود آثار متعلق به دوران پیش از اسلام و دوران اسلامی به نمایش گذاشته شده است.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir