برنامه‌های تدوین‌ شده برای تبریز 2018 در گرو همکاری و هم افزایی دستگاه‌ها اجرایی خواهد شد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی تحقق برنامه‌های تدوین‌ شدهبرای تبریز 2018 را در گرو همکاری و هم افزایی دستگاه‌ های اجرایی دانست.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار در جمع تنی چند از خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: دبیرخانه استانی این رویداد با برگزاری ساعت ها کار کارشناسی در طول سال گذشته تمامی برنامه ها، پروژه ها و ردیف های مورد نیاز اعتباری را احصاء و به ستاد ملی ارائه نموده است و اکنون نوبت دستگاه هاست تا در جهت اجرایی کردن برنامه های پیشنهادی و جذب اعتبارات تمامی تلاش خود را به کار گیرند.

آبدار تشریح کرد: با توجه گستردگی برنامه ریزی صورت گرفته، نیاز است ضمن ارتباط دوسویه و مداوم بخش‌های زیرمجموعه ستاد ملی و استانی، همکاری گسترده‌ای در سطح کشور شکل بگیرد تا ظرفیتهای گردشگری این شهر به نحو احسنت به جهان اسلام و دنیا معرفی شود.

آبدار  تصریح کرد: با تلاش استاندار و نمایندگان محترم استان در مجلس و نظر ویژه معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بودجه ۹7 ردیف ویژه ای برای این فرصت بین‌المللی در نظر گرفته خواهد شد تا پروژه های مربوط به تبریز ۲۰۱۸ در سطح استان از سوی دستگاهها اجرا شود و همچنین براساس پیشنهاد استاندار، وزارتخانه ها و سازمان ها مکلف شده اند تا برنامه ها و مراسم ملی و بین المللی خود را در تبریز برگزار نمایند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی افزود: سال ۲۰۱۸ نقطه شروع در راستای معرفی جنبه‌های مختلف فرهنگ، تاریخ و هویت کهن شهر تبریز و کل آذربایجان شرقی است و با هدف گذاری صورت گرفته و تحقق پروژه ها و برنامه ها تا سال 1400 شاهد جهش خوبی در حوزه گردشگری استان خواهیم بود.

وی گفت: طرح ها و پروژه های اجرایی 30 درصد پازل توسعه گردشگری استان را شکل می دهند و تکمیل 70 درصد این پازل با حضور و مشارکت مردم، بخش خصوصی و آمادگی کامل آنان برای میزبانی از گردشگران رقم خواهد خورد.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir