معاون صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی خبر داد:

تبریز میزبان نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی تیرماه 97

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی طی تیرماه سال آینده در تبریز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، فرشاد به‌آفرین صبح روز دوشنبه 18 دی در جلسه هم‌اندیشی کمیسیون صنایع‌دستی، فرش، گردشگری و خدمات اتاق بازرگانی تبریز با موضوع ایجاد کارگروه اجرایی فرش دستباف برای رویداد تبریز پایتخت کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ اظهار داشت: از دو سال گذشته کارگروه‌های متعددی در رابطه با رویداد تبریز 2018 تشکیل و در حوزه استانی و ملی مصوباتی داشته ایم و برنامه های متعددی برای تبریز 2018 در حوزه صنایع دستی تدارک دیده شده است.

وی با تاکید به اینکه بخش دولتی به تنهایی قادر به انجام کارها و برنامه‌ها نیست، افزود: قطعاً اگر بخش خصوصی وارد عمل نشود نمی‌توانیم موفقیتی را حاصل کنیم.

معاون صنایع‌دستی استان با اشاره به اینکه در بخش خودمان برنامه‌های زیادی برای تبریز ۲۰۱۸ ارائه شده است، تصریح کرد: NGOها برنامه‌های زیادی ارائه داده‌اند و نحوه مشارکت خود را مطرح کرده‌اند.

وی افزود: ایده بازدید گردشگران از کارگاه‌های قالیبافی بسیار خوب است و حتی تورهای گردشگری نیز چنین درخواستی برای معرفی کارگاه از ما داشتند ولی باید لیست کارگاه‌های مناسب و قابل بازدید احصاء شود تا گردشگران علاقمند به بازدید از کارگاه های مذکور هدایت شوند.

به‌آفرین خاطرنشان کرد: قرار بر این است که نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی از ۱۲ تا ۱۶ تیرماه سال آینده در تبریز برگزار شود و موضوع انتقال برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف از تهران به تبریز در سال ۲۰۱۸ به احتمال زیاد قطعی خواهد شد.

وی با تاکید به اینکه اگر شخصیت‌های حقیقی و حقوقی طرحی دارند به ما ارائه دهند، افزود: توان مالی دولتی محدود بوده و با توان بخش خصوصی و از جمله تولید کنندگان و فروشندگان فرش می توانیم برای پیشرفت ها و ابتکارات گام برداریم.

به‌آفرین تصریح کرد: قطعاً بازار بزرگ تبریز بدون حضور فرش بی معنی خواهد شد و چه بهتر که از این ظرفیت بزرگ استفاده کرد.

وی اذعان داشت: تولیدکنندگان و فروشندگان باید در کنار هم رفع موانع کنند و این مشکلات موجود اعم از مشکل فرهنگی را حل کنند.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir