آمادگی همه جانبه کمیته های ده گانه ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی برای رویداد تبریز 2018

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز 97 ،صبح امروز 18بهمن ماه با محوریت رویداد بزرگ تبریز 2018 ، برگزار شد، در این جلسه کمیته های ده گانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان به تشریح عملکرد و برنامه های پیش رو کمیته های مربوطه در راستای پیشبرد اهداف تسهیلاتی و ساماندهی خدماتی گردشگران نوروز 97 پرداختند.

"منوچهر سلمانزاده" مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی، نظارت دقیق و منظم بر خدمات مجتمع های رفاهی و خدماتی بین راهی استان را در ایام نوروز یکی از مهم ترین برنامه های کمیته خدمات حمل و نقل اعلام کرد و گفت: "کمیته خدمات حمل و نقل" ستاد اجرایی سفرهای نوروزی استان، در نظر دارد تا در نوروز 97 با نظارت بر عملکرد مجتمع های خدماتی بین راهی جاده ای، سفری راحت را برای مسافران نوروزی فراهم سازند.

سلمانزاده اظهار کرد: از نخستین روزهای اسفند ماه سال جاری بلیط های مسافرتی به مقصد تبریز آماده ارائه خواهند بود، همچنین در راستای رسیدگی و ساماندهی محورهای مواصلاتی استان، تمهیدات لازم جهت لکه گیری استاندارد جاده ای، خط کشی جاده ها و تجهیز مسیرها با تابلو ها و علایم تعیین مسیر، فراهم و در اولویت کاری این کمیته قرار گرفته است.

"حیاتی" سرپرست امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه 43 پایگاه جاده ای هلال احمر به صورت مستمر در محورهای مواصلاتی استان جهت خدمت رسانی به مسافران نوروزی، مستقر خواهند بود، ادامه داد: کمیته امداد و نجات ستاد اجرایی خدمات سفر، نوروز امسال با افزایش تعداد پایگاه های جاده ای و همچنین چادرهای نوروزی، در تلاش است تا سلامتی مسافران نوروزی را در جاده های استانی تامین و خدمات لازم را به آن ها ارائه دهد.

"عیاری" نماینده کمیته امنیتی، انتظامی و ترافیک ستاد اجرایی خدمات سفر نیز با اشاره به تشکیل جلسات کمیته امنیتی و انتظامی تاکید کرد: برای جشن جهانی نوروز ۹۷ که با حضور مقامات لشکری و کشوری برگزار خواهد شد، تمهیدات امنیتی مدنظر گرفته شده، همچنین برنامه های لازم در راستای روانسازی ترافیک واصله بر اماکن تاریخی و تفریحی استان، طرح ریزی شده و در نوروز 97 اجرا خواهد شد.

وی حضور تعمیرگاه‌ها و خدمات خودرویی در شهر و جاده‌ها را از دستورات ابلاغ شده این کمیته اعلام کرد و گفت: در راستای تسهیل خدمات جاده ای و ایجاد رفاه حال مسافران، تعمیرگاه ها و امداد خودروها در جاده ها حضوری مستمر خواهند داشت.

وی همچنین در پایان سخنان خود از فعالیت شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات گردشگران و تخلفات در ارتباط با گردشگران در تبریز و شهرستان‌ها در نوروز 97 خبر داد.

"قاری زاده" رئیس کمیته ارزیابی و رسیدگی به شکایات ستاد نیز در این جلسه از نظارت کامل بر دستگاههای عضو ستاد خبر داد و گفت: در ایام نوروز عملکرد دستگاههای عضو توسط این کمیته ارزیابی و تحت نظارت کامل خواهد بود و عملکرد مجموعه ستاد مورد پایش قرار خواهد گرفت.

رئیس کمیته نظارت و تنظیم بازار نیز در خصوص وضعیت بازار شب عید عنوان کرد: ذخیره‌سازی گوشت قرمز، مرغ و ماهی به حد کافی وجود دارد و با نظارت‌های مستمر امیدواریم که مشکل پیش نیاید همچنین 700 تن سیب ذخیره و قرارداد ذخیره 2 هزار و 200 تن پرتقال بسته شده است.

"روحی" در ادامه از راه اندازی سامانه رصد قیمت کالاهای اساسی خبر داد و گفت: از نیمه بهمن ماه سال جاری رصد قیمت ۷۹ قلم کالای اساسی برای تنظیم بازار آغاز شده است، که به واسطه آن می توان شرایط بازار را تنظیم و متعادل کرد.

در ادامه این جلسه " بابائی" رئیس اتاق اصناف استان خاطرنشان کرد:نوروز امسال همزمان با رویداد بزرگ تبریز 2018 فاکتورهای برخی اصناف و منوی رستوران ها به زبان انگلیسی چاپ خواهد شد، همچنین باید متذکر شد که سال آینده به هیچ‌وجه شاهد افزایش قیمت غذا در رستوران‌ها نخواهیم بود.

گفتنی است، در این جلسه " پیروزمنش" نماینده کمیته فرهنگی و مذهبی ستاد اجرایی خدمات سفر نوروزی استان، با بیان اینکه کمیته فرهنگی و مذهبی ستاد خدمات استان در نوروز جهانی 97 تبریز با ارائه برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در راستای معرفی بیشتر فرهنگ و آداب مردم آذربایجان، اقدام خواهد کرد، ادامه داد: نوروز جهانی 97 همزمان با رویداد بزرگ تبریز 2018 درحالی برگزار خواهد شد که با استقبال گروه های فرهنگی و هنری مختلفی جهت ارائه برنامه های متنوع روبرو شده است، بطوریکه هم اکنون با کمبود سالن جهت رزرو اجرای برنامه ها مواجه هستیم.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir