به مناسبت روز جهانی حفاظت از بناها و محوطه های تاریخی

صعود به قلعه تاریخی ضحاک هشترود

معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از صعود کارمندان دولت و جمعی از علاقمندان، به قلعه تاریخی ضحاک هشترود به مناسبت روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، حسن قریشی با اعلام این خبر افزود: کمیته ملی ایکوموس شعار امسال خود را «میراث ورزشی، هدف تجلیل از ورزش در بهبود زندگی انسان» نام گذاری کرده است و در راستای تحقق این شعار و به مناسبت روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی صعود کارمندان دولت و جمعی از علاقمندان به قلعه ضحاک از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان برنامه ریزی شده است.

وی هدف از این رویداد را تجلیل از ورزش در بهبود زندگی انسان دانست و تاکید کرد: بدین منظور صبح روز دوشنبه 30 فروردین، مصادف با روز جهانی حفاظت از بناها و محوطه های تاریخی صعودی مشترک با حضور گروه های مختلف از جمله کوهنوردان، کارکنان دولت و بانوان ورزش دوست به این قلعه صورت می پذیرد.

قریشی در خاتمه گفت: این صعود توسط معاونت میراث فرهنگی استان و نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان هشترود و با مشارکت فرمانداری و اداره ورزش و جوانان شهرستان هشترود برگزار خواهد شد.

قلعه «ضحاک» شهرستان هشترود که طی شماره 429 جزء آثار ملی به ثبت رسيده است، در16 کيلومتری جنوب شرقی شهر هشترود قرار گرفتهاست. اينمجموعه در محوطه کوهستانی کشيده بر بال ارتفاعات سرمه لو و در احاطه تلاقی دو رودخانه قرانقو و شورچای قرار گرفته است.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir