به مناسبت روز جهانی موزه ها اتفاق می افتد/

بازدید رایگان از موزه های آذربایجان شرقی

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از بازدید رایگان موزه ها و اماکن تاریخی تحت پوشش این اداره کل به مناسبت روز جهانی موزه ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ، فرزین حق پرست گفت: فردا 28 اردیبهشت و همزمان با 18 ماه مه روز جهانی موزه ها نام گرفته است که به مناسبت این روز و همچنین هفته میراث فرهنگی موزه ها و اماکن تاریخی تحت نظارت اداره میراث فرهنگی استان به صورت رایگان پذیرای علاقه مندان به بازدید از موزه ها و آثار تاریخی خواهد بود.

حق پرست ادامه داد: این اقدام به منظور ترغیب و تشویق عموم مردم جهت بازدید از موزه‌ها انجام می‌شود.

او موزه ها را پتانسیل قابل توجه هر کشوری برشمرد که از این طریق می تواند تمدن گذشته خود را به جهانیان معرفی کند.

وی یاد آور شد: موزه ها و آثار تاریخی به عنوان ویترینی از فرهنگ و تمدن و روش زندگی گذشتگان هستند که این آثار ارزشمند باید به بهترین شکل نگهداری شده و برای ارائه به نسل آینده صیانت شوند.

حق پرست یکی از اقدامات مناسب برای آشنایی با آثار تاریخی را برنامه ریزی برای آموزش کودکان و نوجوانان دانست و گفت : اداره کل میراث فرهنگی با همکاری سایر نهادهای دولتی می تواند بابرنامه ریزی منسجم در جهت آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ و تمدن کشورمان کوشا باشد.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir