در سومین دوره نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی شمالغرب کشور در تبریز

97 اثر از آذربایجان شرقی موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی شدند

سومین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی شمالغرب کشور به میزبانی تبریز در حالی به کار خود پایان داد که 97 اثر از هنرمندان آذربایجان شرقی به انتخاب داوران موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت کشور شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، فرزین حق پرست در اختتامیه مراسم اعطای نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی با ابراز خرسندی از افتخار آفرینی هنرمندان استان گفت: 97 اثر از هنرمندان صنایع دستی استان در 22 رشته موفق به کسب نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی شدند که در این میان آثار رشته­ های ورنی و حکاکی روی فلز، بیشترین تعداد نشان ملی را از آن خود کردند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با بیان اینکه دریافت نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی، در واقع نوعی استاندارد سازی برای صنایع دستی به شمار می رود، افزود: این نشان به عنوان یک برند ملی مطرح است و آثاری که موفق به دریافت چنین نشانی شده اند، جزء با کیفیت ترین صنایع دستی محسوب شده و دارای توان رقابتی در بازارهای جهانی هستند.

حق پرست با اشاره به اینکه امسال 313 اثر از شمالغرب کشور برای دریافت نشان ملی مرغوبیت به داوری گذاشته شده بودند، از  ارتقای کمی و کیفی آثار ارائه شده برای داوری نسبت به سال های گذشته خبر داد.

وی خاطر نشان کرد: آثار برگزیده جهت دریافت مهر اصالت به سازمان جهانی یونسکو معرفی خواهند شد.

لازم به ذکر است، در سومین دوره نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی شمالغرب کشور به میزبانی تبریز 17 اثر از اردبیل و 15 اثر از  آذربایجان غربی موفق به دریافت این عنوان شدند.

در دومین دوره برگزاری این رقابت در سال 1392 هنرمندان صنایع دستی آذربایجان شرقی توانسته بودند 28 نشان ملی را از آن خود کنند.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir