در راستای حفظ و ارتقای عنوان تبریز، شهر جهانی بافت قالی در سال 2015 صورت گرفت/

بررسی بسترهای لازم جهت برگزاری حراجی ملی فرش و صنایع دستی در تبریز

بررسی بسترهای لازم جهت برگزاری حراج ملی فرش و صنایع دستی در تبریز در سال 95 در راستای اجرای طرح حفظ و ارتقای عنوان تبریز، شهر جهانی بافت قالی از سوی شورای جهانی صنایع دستی انجام گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی فرزین حق پرست گفت: شناسایی امکانات سخت افزاری و فضای مناسب شهری برای برگزاری حراج ملی فرش و صنایع دستی در تبریز در دست اقدام است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت انتخاب تبریز به عنوان شهر جهانی بافت قالی در سال 2015 افزود: تمام ارگان های دولتی و بخش خصوصی باید برای حفظ این عنوان در تبریز تلاش کنند و  بررسی امکانات موجود دراستان برای نیل به منظورحایز اهمیت است.

حق پرست با اعلام مشارکت بخش خصوصی در این حوزه یادآور شد: تلاش خواهیم کرد تا با ایجاد شبکه های متعدد، تعامل بهتر تبریز با سایر شهر های جهانی صنایع دستی و قالی فراهم شود.

وی با بیان اینکه هر چهار سال یکبار ارزیابی های همه جانبه برای بررسی شرایطو اقدامات صورت گرفته در راستای ارتقا و حفظ این عناوین جهانی انجام می گیرد، از اهتمام اداره کل میراث فرهنگی و استانداری آذربایجان شرقی در این راستا خبر داد.

لازم به ذکر است، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، استاندار آذربایجان شرقی وشرکت حراج ملی ایران در همین راستا طی بازدیدی به شناسایی مکان مناسب برای برگزاری حراج ملی فرش تبریز پرداختند.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir